Panorama

Trójkomorowy system drzwiowy izolowany termicznie, znany jako system Panorama, został zaprojektowany z myślą o konstruowaniu drzwi harmonijkowych, które umożliwiają aranżację szerokich, otwartych przejść.

Możliwość wyboru między dwoma rodzajami systemu progowego – płaskim progiem z uszczelnieniem szczotkowym oraz szczelnym progiem wykonanym na bazie całościowej ościeżnicy po obwodzie całego okna tarasowego – daje elastyczność w dostosowaniu do konkretnych potrzeb i preferencji użytkowników.

System Panorama oferuje konstrukcje otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz, w bardzo różnorodnych konfiguracjach skrzydeł (2+1, 3+2, 3+3), co pozwala na dopasowanie do różnych warunków montażowych i estetycznych.

Zastosowanie zintegrowanych okuć, takich jak zawiasy z dolnym wózkiem, zawiasy z pochwytem oraz niskie klamki, nie tylko poprawia funkcjonalność konstrukcji, ale także zmniejsza gabaryty złożonej konstrukcji drzwi harmonijkowych, co wpływa na estetykę i ergonomię użytkowania.

Dzięki zminimalizowanej szerokości wizualnej profilu, konstrukcja drzwi harmonijkowych sprawia wrażenie lekkości, co zwiększa atrakcyjność estetyczną.

System Panorama jest dostępny w wariancie o podwyższonej izolacyjności termicznej (Panorama i+), co osiągnięto dzięki zastosowaniu dodatkowych wkładów termicznych po obwodzie oraz pomiędzy przekładkami skrzydła drzwiowego i ościeżnicy.

Możliwość wykonania estetycznej i funkcjonalnej zabudowy drzwi harmonijkowych Panorama pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni w budynku, zapewniając jednocześnie komfort użytkowania.

Dzięki szerokiej gamie dostępnych rozwiązań i potencjalnych zastosowań, możliwe jest projektowanie konstrukcji typu: zabudowy balkonów, tarasów lub ogrodów zimowych, a także konstrukcji sprawdzających się w budynkach użyteczności publicznej i obiektach komercyjnych.

Bogaty wybór kolorystyki, obejmujący paletę RAL, kolory strukturalne, Aliplast Wood Colour Effect, Aliplast Loft View, anodę oraz bicolor, pozwala na dopasowanie systemu Panorama do każdej estetyki i stylu architektonicznego.

SPECYFIKACJA PRODUKTU
SYSTEM
MATERIAŁ
GŁĘBOKOŚĆ OŚCIEŻNICY
GŁĘBOKOŚĆ SKRZYDŁA
GRUBOŚĆ SZKLENIA
CIĘŻAR SKRZYDŁA
TYP DRZWI
DV
aluminium / poliamid
74,5 mm
74,5 mm
16-50 mm
do 100 kg
drzwi harmonijkowe
DV i+
aluminium / poliamid
74,5 mm
74,5 mm
16-50 mm
do 100 kg
drzwi harmonijkowe
DANE TECHNICZNE
SYSTEM
IZOLACYJNOŚĆ TERMICZNA UF*
PRZEPUSZCZALNOŚĆ POWIETRZA
OBCIĄŻENIE WIATREM
WODOSZCZELNOŚĆ
DV
Uf od 1,68 W/m2K
Klasa 2; PN-EN 12207
Klasa C1 (400Pa); PN-EN 12210
Klasa E1050; PN-EN 12208
DV i+
Uf od 1,33 W/m2K
Klasa 2; PN-EN 12207
Klasa C1 (400Pa); PN-EN 12210
Klasa E1050; PN-EN 12208
*Izolacyjność termiczna uzależniona jest od kombinacji złożeń profili oraz grubości wypełnienia