Star

Nowoczesny system aluminiowy do projektowania okien i drzwi, dedykowany szczególnie dla budynków niskoenergetycznych oraz tych poddawanych termomodernizacji, wprowadza rewolucyjne innowacje w zakresie izolacji termicznej i funkcjonalności.

Głębokość przekładki termicznej wynosząca 45 mm, wykonana z solidnych i sprawdzonych materiałów, stanowi niezawodną barierę ciepłochronną, zapewniającą optymalne warunki termiczne wewnątrz pomieszczeń.

System zapewnia ciągłość ochrony przed stratami ciepła, zarówno w skrzydle okiennym, jak i w ramie okiennej, dzięki zastosowaniu tego samego rodzaju wkładu izolacyjnego.

Nowy standard zachodzenia profilu z szybą, charakteryzujący się zwiększoną głębokością, poprawia właściwości termiczne i konstrukcyjne systemu, przyczyniając się do podniesienia komfortu cieplnego wewnątrz budynków.

Unikalny typ narożnika eliminuje ryzyko kolizji wkrętu z narożnikiem podczas montażu nawierzchniowych elementów okuć pod rowek PVC, co gwarantuje bezproblemową instalację.

System umożliwia okuwanie drzwi za pomocą zawiasów rolkowych o bardzo dużej nośności, co przekłada się na wygodę użytkowania oraz trwałość konstrukcji.

Innowacyjny system odprowadzania wody z konstrukcji eliminuje widoczne elementy zaślepiające otwory odwodnieniowe, zapewniając estetyczny wygląd i skuteczną ochronę przed wilgocią.

Możliwość szklenia od zewnątrz oraz gięcia profili pozwala na elastyczne dostosowanie systemu do różnorodnych potrzeb projektowych i architektonicznych.

Całość wzbogaca nowoczesny design, który nadaje wnętrzom i fasadom nowatorski, atrakcyjny wygląd, jednocześnie podnosząc standardy termoizolacyjne i funkcjonalne budynków.

SPECYFIKACJA PRODUKTU
SYSTEM
MATERIAŁ
GŁĘBOKOŚĆ OŚCIEŻNICY
GŁĘBOKOŚĆ SKRZYDŁA
GRUBOŚĆ SZKLENIA
AKUSTYKA
TYP OKIEN
TYP DRZWI
GT okno
aluminium / materiał izolacyjny
90 mm
99 mm
fix 14-72 mm / 23-81 mm
48 (-2,-5) dB
ścianki, okna stałe, rozwierno-uchylne
GT drzwi
aluminium / materiał izolacyjny
90 mm
99 mm
14-72 mm
45 (-1,-3) dB
jedno,dwu-skrzydłowe otwierane na zewnątrz, otwierane do wewnątrz
DANE TECHNICZNE
SYSTEM
IZOLACYJNOŚĆ TERMICZNA UF*
PRZEPUSZCZALNOŚĆ POWIETRZA
OBCIĄŻENIE WIATREM
WODOSZCZELNOŚĆ
GT okno
Uf od 0,73 W/m2K
Klasa 4; PN-EN 12207
Klasa C5/B5; PN-EN 12210
Klasa E900; PN-EN 12208
GT drzwi
Uf od 1,21 W/m2K
Klasa 4; PN-EN 12207
Klasa C5/B5; PN-EN 12210
Klasa E1350; PN-EN 12208
*Izolacyjność termiczna uzależniona jest od kombinacji złożeń profili oraz grubości wypełnienia