Superial

System SP to rozwiązanie dedykowane konstruowaniu okien, drzwi i witryn o bardzo wysokich parametrach termoizolacji, co zapewnia komfort cieplny i oszczędność energii. Wysokie parametry izolacyjności termicznej są osiągane poprzez zastosowanie specjalnych wkładów termicznych, co przekłada się na izolacyjność przekroju na poziomie 0,2-0,4 W/m²K.

Dzięki dostępnemu dużej różnorodności kształtowników, możliwe jest uzyskanie wymaganej estetyki oraz zapewnienie wytrzymałości konstrukcji. System SP pozwala również na instalowanie okien w systemach fasadowych, co daje większą elastyczność w projektowaniu.

Listwy do szklenia są dostępne w wariantach prostokątnym i zaokrąglonym, a kształty profili są dopasowane do montażu różnych rodzajów okuć obwiedniowych, w tym zawiasów ukrytych i okuć PCV.

Szeroki zakres szklenia pozwala na stosowanie różnych typów szyb – jedno-, dwukomorowych, akustycznych lub antywłamaniowych. Dodatkowo, odwodnienie profili jest dostępne w dwóch wariantach: tradycyjnym lub ukrytym, co daje większą elastyczność w projektowaniu.

System SP umożliwia gięcie profili, co dodatkowo zwiększa możliwości adaptacji do różnych kształtów i wymagań projektowych.

Konstrukcja systemów SP i SP+ oparta jest na sprawdzonym systemie bazowym Superial, co gwarantuje solidność i wytrzymałość.

Dodatkowe opcje, takie jak montaż systemu Flyscreen oraz Insect System, sprawiają, że system SP jest wszechstronny i odpowiada na różnorodne potrzeby użytkowników.

Oferowany jest również szeroki wybór kolorystyki, co pozwala na dopasowanie konstrukcji do każdego stylu architektonicznego i preferencji estetycznych.

SPECYFIKACJA PRODUKTU
SYSTEM
MATERIAŁ
GŁĘBOKOŚĆ OŚCIEŻNICY
GŁĘBOKOŚĆ SKRZYDŁA
GRUBOŚĆ SZKLENIA
AKUSTYKA
TYP OKIEN
SP
aluminium/ poliamid
75 mm
84 mm
14-61 mm
47 (-1,-3) dB
jedno-,dwuskrzydłowe otwierane na zewnątrz, otwierane do wewnątrz
SP i+
aluminium/ poliamid
75 mm
84 mm
14-61 mm
47 (-1,-3) dB
jedno-,dwuskrzydłowe otwierane na zewnątrz, otwierane do wewnątrz
DANE TECHNICZNE
SYSTEM
IZOLACYJNOŚĆ TERMICZNA UF*
PRZEPUSZCZALNOŚĆ POWIETRZA
OBCIĄŻENIE WIATREM
WODOSZCZELNOŚĆ
SP
Uf od 1,41 W/m2K
Klasa 4; PN-EN 12207
Klasa C5/B5; PN-EN 12210
Klasa E1950; PN-EN 12208
SP i+
Uf od 1,08 W/m2K
Klasa 4; PN-EN 12207
Klasa C5/B5; PN-EN 12210
Klasa E1950; PN-EN 12208
*Izolacyjność termiczna uzależniona jest od kombinacji złożeń profili oraz grubości wypełnienia